Huelva i Punta Umbria

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Jeden z największych portów handlowych w Hiszpanii i ważne centrum przemysłowe, rolnicze i turystyczne.

Nie wiem co sprawia, że Punta Umbria jest tak spokojnym miejscem, idealnym na wypoczynek.

Może to Ocean Atlantycki który jest chłodny, a latem kiedy temperatura powietrza jest wysoka, wydaje się wręcz zimny jak Bałtyk.

Może nie najlepsza jakość piasku na plażach, która wpływa także na przejrzystość morskiej wody.

A może istnieją jakieś ograniczenia administracyjne, spowodowane istnieniem licznych terenów chronionych przyrodniczo, które sprawiają że branża turystyczna ma związane ręce.

To nieistotne, bo teraz jest idealnie.

Punta Umbria, jako miejsce wypoczynku, wybierają głównie rodziny z dziećmi, dlatego nie uświadczysz tu takich tłumów pijanych Anglików, jak w modnych miejscowościach nad Morzem Śródziemnym. 

Pod tym względem przypomina włoski kurort Tirrenia.

Podsumowując: ocean jest chłodny, przejrzystość wody też nie najlepsza, dlatego z zestawem do nurkowania ABC nie ma sensu się tam pchać. Morską faunę można także podziwiać na brzegu, ponieważ ocean wyrzuca mnóstwo jaj rekinów o spektakularnych kształtach i kolorach.

Huelva ma bogatą historię, która sięga czasów rzymskich i była ważnym ośrodkiem górnictwa miedzi i pirytu w Hiszpanii. W mieście znajduje się wiele atrakcji turystycznych, w tym katedra, ratusz miejski i Muzeum Archeologiczne. Huelva jest również znana z plaż i parków, takich jak Park Moret i Playa del Espigón.

Punta Umbria to malownicza miejscowość turystyczna na wybrzeżu Huelvy, oddalona o około 20 km od miasta Huelva. Jest to popularne miejsce wakacyjne dla turystów, którzy przyjeżdżają tu w poszukiwaniu wspaniałych plaż i krajobrazów, takich jak parki naturalne i obszary chronione. Playa de la Canaleta i Playa de la Ría to najbardziej popularne plaże w Punta Umbria.

Punta Umbria to także ważne centrum kulturalne, z wieloma festiwalami, koncertami i wydarzeniami kulturalnymi organizowanymi przez cały rok. W okolicach Punta Umbria można znaleźć wiele miejsc do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing, kitesurfing i surfing.

Punta Umbria - wybrzeże Atlantyku

Klasztor Santa María de La Rábida w pobliżu Huelvy.

Ważne miejsce historyczne, związane z odkryciami geograficznymi i kolonizacją Ameryki. Klasztor Santa María de la Rábida był miejscem, gdzie Krzysztof Kolumb zatrzymał się przed swoją pierwszą wyprawą odkrywczą do Nowego Świata. Kolumb miał tam kontakt z mnichami, a jego pomysł na odkrycie nowej drogi do Indii został zainspirowany przez dyskusje w klasztorze. 

Po powrocie z pierwszej wyprawy do Nowego Świata, Kolumb ponownie zatrzymał się w klasztorze Rábida, by podziękować za pomoc i wsparcie oraz opowiedzieć o swoich odkryciach.

Obecnie klasztor pełni rolę muzeum, w którym prezentowana jest historia podróży Kolumba i jego wpływ na świat. Można tam zobaczyć eksponaty związane z odkryciami geograficznymi oraz życiem i działalnością mnichów, którzy pomogli Kolumbowi.

Co można zjeść w Punta Umbria?

Miasto znajduje się ono w pobliżu Zatoki Kadykskiej i oferuje szeroki wybór dań kuchni hiszpańskiej, andaluzyjskiej oraz smażonych ryb i owoców morza, tzw: Fritura de Pescado.

KOMENTARZE NA FORUM
Treść
Podpis
Ocena
Sewilla

Sewilla

Stolica prowincji Andaluzja. Jest to jedno z najważniejszych i najpiękniejszych miast w Hiszpanii, pełne zabytków i atrakcji turystycznych.

Kadyks

Kadyks

Uważany za najstarsze miasto w Europie Zachodniej, założone prawdopodobnie przez Fenicjan w VIII w. p.n.e

😒

Kordoba

Kordoba

Miasto położone w południowej Hiszpanii, w regionie Andaluzja, nad rzeką Guadalquivir

🤩

👫