Air Show Radom 2023

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Air Show w Radomiu jest organizowane od 2000 roku i zyskało miano jednego z największych i najważniejszych wydarzeń lotniczych w Polsce.

Atrakcje: Podczas Air Show w Radomiu można było oglądać prezentacje różnego rodzaju maszyn, w tym myśliwców, śmigłowców, samolotów transportowych i cywilnych, a także różnego rodzaju akrobacje lotnicze, pokazy zespołów akrobacyjnych i wiele innych atrakcji. Wydarzenie to przyciągało znane zespoły akrobacyjne, jak również wojskowe formacje lotnicze.

Air Show w Radomiu odgrywało istotną rolę w promocji lotnictwa, technologii związanych z przemysłem lotniczym oraz współpracy międzynarodowej w dziedzinie lotnictwa. Impreza ta przyciągała zarówno publiczność krajową, jak i zagraniczną, co przyczyniało się do promocji Radomia oraz Polski jako ważnego gracza w dziedzinie lotnictwa.

SPZR Poprad – samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy klasy VSHORAD

Poprad jest przeznaczony do wykrywania, rozpoznania i niszczenia celów powietrznych na bliskich odległościach i małych wysokościach przy użyciu samonaprowadzających się pocisków rakietowych bliskiego zasięgu. 

Zestaw może być stosowany do osłony kolumn wojsk, miejsc postoju, stanowisk dowodzenia i zgrupowań, oraz lotnisk, portów, zakładów przemysłowych, węzłów komunikacyjnych itp. przed uderzeniami środków napadu powietrznego.

Makieta F-35

F-35 jest zaprojektowany jako wielozadaniowy myśliwiec, zdolny do wykonywania różnorodnych zadań, takich jak walka powietrzna, wsparcie wojsk naziemnych, bombardowanie precyzyjne oraz rozpoznanie. Ma to na celu zwiększenie efektywności działań militarnych poprzez jedno uniwersalne narzędzie.

Program F-35 jest wynikiem współpracy międzynarodowej. Wiele krajów, w tym Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia, Kanada, Włochy, Holandia, Norwegia i inne, uczestniczyło w rozwoju i finansowaniu programu, dzięki czemu zyskały dostęp do nowoczesnej technologii wojskowej.

Pływający Bojowy Wóz Piechoty Borsuk

Pływający Bojowy Wóz Piechoty Borsuk został zaprojektowany jako wszechstronny pojazd wojskowy do transportu, wsparcia ogniowego i ochrony piechoty podczas działań bojowych. Jego zadaniem jest dostarczenie piechocie szybkiego i bezpiecznego transportu na lądzie oraz przez wody przeszkód wodnych.

Borsuk jest projektem krajowym i jest produkowany przez polskie firmy obronne, co ma pozytywny wpływ na umiejętności przemysłu obronnego Polski oraz umożliwia dostosowanie pojazdu do specyficznych potrzeb Sił Zbrojnych RP.

Czołgi w wojsku polskim

Abrams M1A2 SEP v3 to zaawansowana wersja czołgu Abrams, która zawiera szereg ulepszeń w porównaniu do wcześniejszych modeli. "SEP" oznacza "System Enhancement Package", co wskazuje na to, że jest to pakiet ulepszeń systemowych. Ten czołg na zdjęciu to starsza wersja Abramsa, użytkowana tymczasowo do czasu realizacji zamówienia.

Leopard 2A5 to udoskonalona wersja czołgu Leopard 2, w której wprowadzono szereg ulepszeń w porównaniu do wcześniejszych wersji. Czołg ten ma poprawione opancerzenie, elektronikę, zdolności do walki nocnej oraz systemy zarządzania ogniem.

K2 Black Panther to zaawansowany czołg bojowy skonstruowany w Korei Południowej. Jest to jeden z najnowocześniejszych czołgów bojowych na świecie, opracowany z myślą o spełnieniu wymagań współczesnej wojny i wyzwań na polu walki.

Artyleria

Boeing AH-64 Apache

Jedna z najbardziej znanych i wykorzystywanych platform lotniczych w dziedzinie wojskowej lotnictwa bojowego. Apache jest zaprojektowany przede wszystkim do prowadzenia misji przeciwpancernych i wsparcia ogniowego na polu walki. Może działać w różnorodnych środowiskach, w tym zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w terenie zurbanizowanym.

Airbus A400M

Airbus A400M to europejski wielozadaniowy samolot transportowy, który został opracowany przez konsorcjum Airbus Military (obecnie Airbus Defence and Space). Jest to jeden z najnowocześniejszych i największych samolotów transportowych na świecie.

Airbus H145M

Airbus H145M to śmigłowiec wielozadaniowy opracowany przez Airbus Helicopters (wcześniej znany jako Eurocopter) z myślą o zastosowaniach wojskowych. Jest to rozwinięcie cywilnej wersji śmigłowca H145, specjalnie dostosowane do spełniania wymagań sił zbrojnych.

Lockheed P-3 Orion

Lockheed P-3 Orion to amerykański samolot morski zaprojektowany pierwotnie do prowadzenia misji patrolowych, rozpoznawczych i przeciwpodwodnych. Jest to jedna z najbardziej znanych i używanych platform lotniczych w dziedzinie patrolu morskiego i zwalczania okrętów podwodnych. 

Mimo że P-3 Orion jest konstrukcją względnie starszą, to wciąż odgrywa ważną rolę w wielu flotach morskich. W miarę upływu czasu, pojawiły się jednak nowsze platformy lotnicze, takie jak Boeing P-8 Poseidon, które sukcesywnie zastępują Oriona w niektórych zastosowaniach.

Lockheed P-3 Orion odegrał istotną rolę w dziedzinie patrolu morskiego i przeciwpodwodnej wojny, pozostając ważnym aktywem dla wielu krajów posiadających dostęp do mórz i oceanów.

KOMENTARZE NA FORUM
Treść
Podpis
Ocena
Twierdza Modlin

Twierdza Modlin

Twierdza Modlin, zlokalizowana na północ od Warszawy, to imponujący kompleks fortyfikacji o bogatej historii i architekturze.