Wielkopolska

sortuj:

Wielkopolska to region w zachodniej Polsce, zlokalizowany wokół miasta Poznania. Jest to jeden z największych i najbardziej zaludnionych regionów w Polsce.

Wielkopolska ma bogatą historię i kulturę. W średniowieczu był to ważny ośrodek handlowy i kulturalny. W 1918 roku, w Poznaniu wybuchło powstanie wielkopolskie, które przyczyniło się do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W regionie znajdują się liczne zabytki i atrakcje turystyczne, takie jak: Stary Rynek w Poznaniu, Katedra w Gnieźnie, zamek w Kórniku, Park Narodowy Wielkopolski, czy Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Gniezno

Gniezno

Jedno z najstarszych miast Polski, które ma ponad tysiącletnią historię i jest uważane za symboliczne miejsce narodzin Polski.

Poznań

Poznań

Jedno z największych miast w Polsce, położone w zachodniej części kraju, nad rzeką Wartą. Stolica województwa wielkopolskiego, liczy około 540 tysięcy mieszkańców.

Ostrów Lednicki

Ostrów Lednicki

Historyczne i kulturowe centrum Polski, położone na wyspie na jeziorze Lednickim, w pobliżu Gniezna.

Licheń

Licheń

Największą atrakcją turystyczną Lichenia jest Sanktuarium Maryjne, które jest jednym z największych ośrodków kultu religijnego w Polsce.