Monachium

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Stolica i największe miasto Bawarii, południowego kraju Niemiec. Jest to także trzecie co do wielkości miasto w Niemczech.

Monachium, a przynajmniej jego stare miasto, zostawiło u mnie duży niedosyt. Po zobaczeniu Olympiapark i Muzeum BMW, pojechaliśmy na monachijską starówkę, żeby zjeść obiad w którejś ze słynnych piwiarni.

Niestety, na miejscu zastaliśmy dzikie tłumy i długie kolejki do restauracji. Dlaczego tak było? Tego nie wiem, bo to nie był czas Oktoberfest, ale jakąś poszlaką niech będzie duża ilość ludzi w szalikach drużyny Seattle Seahawks.

Tak, chodzi o drużynę futbolu amerykańskiego z zachodniego wybrzeża USA … chyba czegoś nie wiem o Bawarczykach.

Po pocałowaniu klamek w Schneider Bräuhaus, Hofbräuhaus am Platzl, Augustiner Klosterwirt i jeszcze kilku kultowych piwiarni, obniżyliśmy oczekiwania i znaleźliśmy wolny stolik w restauracji afgańskiej, kilkaset metrów od ścisłego centrum Monachium.

Nie wiem czy winić za to amerykańskich futbolistów czy może w Monachium, podobnie jak w Wiedniu czy Rzymie, sezon turystyczny trwa cały rok i trzeba być gotowym na takie niedogodności.

Monachium jest znane ze swojego piwa i festiwalu Oktoberfest, który odbywa się co roku w drugiej połowie września i przyciąga miliony turystów z całego świata. Miasto jest również domem dla wielu znanych muzeów, w tym muzeum BMW, muzeum Deutsches i muzeum Lenbachhaus.

Inne ważne atrakcje turystyczne Monachium to m.in. pałac Nymphenburg, Stary Ratusz z zegarem Glockenspiel, Katedra Najświętszej Marii Panny, Englischer Garten - jeden z największych parków miejskich w Europie, i wiele innych.

Nowy Ratusz w Monachium

Jest to jeden z najbardziej znanych i charakterystycznych budynków w mieście. Zbudowany w stylu neogotyckim z wyraźnymi wpływami neorenesansowymi. Jest to budowla monumentalna i pełna dekoracyjnych detali.

Ratusz znajduje się na Marienplatz, głównym placu w centrum Monachium. Jednym z charakterystycznych elementów Nowego Ratusza jest jego wysoka wieża, zwana "Münchner Kindl". Wieża ta ma wysokość około 85 metrów i stanowi istotny element krajobrazu Monchium.

KOMENTARZE NA FORUM
Treść
Podpis
Ocena
Ingolstadt

Ingolstadt

Miasto nad Dunajem, około 80 kilometrów na północ od Monachium. Jest piątym co do wielkości miastem w Bawarii. Siedziba Audi.

👫

Augsburg

Augsburg

Trzecie co do wielkości miasto w Bawarii i jedno z najstarszych miast w Niemczech, mające bogatą historię sięgającą czasów rzymskich.

😒

Bamberg

Bamberg

Urokliwe miasto w północnej Bawarii, w rejencji Górna Frankonia.

🤩

👫

Ratysbona | Regensburg

Ratysbona | Regensburg

Znana również jako Regensburg, to miasto w południowych Niemczech, położone w dolinie rzeki Dunaj.

🤩

👫

Muzeum Audi w Ingolstadt

Muzeum Audi w Ingolstadt

Muzeum poświęcone historii i osiągnięciom marki Audi.

😒

👪

🚗

Muzeum BMW w Monachium

Muzeum BMW w Monachium

Muzeum poświęcone historii i osiągnięciom słynnego niemieckiego producenta samochodów i motocykli BMW.

👪

🚗

Norymberga

Norymberga

Bawarskie miasto, jedno z największych i najważniejszych miast regionu, znane ze swojej bogatej historii, architektury i kultury.

👫