Ingolstadt

Ocena:

5/5 | 1 głosów

Miasto nad Dunajem, około 80 kilometrów na północ od Monachium. Jest piątym co do wielkości miastem w Bawarii. Siedziba Audi.

Dlaczego spośród licznych bawarskich miast wybraliśmy na nacleg Ingolstadt?

Miasto jest położone pomiędzy Norymbergą, AugsburgiemMonachium, więc jest idealną bazą wypadową do tych miast, bez konieczności pchania się do nich samochodem.

Ingolstadt nie jest wielkim męczącym molochem ale nie jest też małym miasteczkiem. W obrębie starego miasta jest wiele restauracji i zabytków, więc nie będziecie się nudzić.

Szczególnie warte polecenia są:

  • Nowy Zamek i Muzeum Wojsk Bawarskich
  • Muzeum I Wojny Światowej i Muzeum Broni w Reducie Tilly'ego.
  • Późnogotycki Kościół Najświętszej Marii Panny.

Ingolstadt to także stolica Audi a w pobliskim Manching można zobaczyć muzeum lotnicze Messerschmitta. A przynajmniej tak słyszałem. Mimo że zrobiłem kilka okrążeń wokół lotniska testowego Airbusa, na którym ma się znajdować wspomniane muzeum, znalazłem tylko tabliczki ostrzegające ludzi z rozrusznikami serca, żeby nie zbliżali się do ogrodzenia.

Ale może Wy będziecie mięli więcej szczęścia.

Ingolstadt ma długą historię, sięgającą czasów rzymskich. W 1472 roku miasto stało się siedzibą Uniwersytetu Ingolstadt, który był jednym z najstarszych uniwersytetów w Niemczech.

Miasto jest znane głównie jako siedziba niemieckiego producenta samochodów Audi. Główna fabryka Audi znajduje się w Ingolstadt, a miasto jest sercem przemysłu motoryzacyjnego w regionie.

W Ingolstadt można znaleźć różnorodne style architektoniczne. Stare Miasto (Altstadt) zachowało wiele historycznych budynków, w tym gotycki kościół Najświętszej Marii Panny i stary ratusz.

Miasto słynie również z imponującej Twierdzy Ingolstadt, która jest jednym z największych zachowanych fortyfikacji renesansowych w Europie. Twierdza została zbudowana w XVI wieku i odgrywała ważną rolę w historii militarnych działań w regionie.

Ingolstadt posiada kilka interesujących muzeów. Warto odwiedzić Muzeum Audi Forum, które prezentuje historię i osiągnięcia marki Audi. Innym popularnym miejscem jest Muzeum Historii Miasta Ingolstadt, które przedstawia historię miasta i regionu.

Kościół Najświętszej Marii Panny w Ingolstadt

Budowę rozpoczęto w 1425 r. i zakończono około 1525 r. Wysokości wież: 62 m i 69 m.

W 1407 roku książę Stephan der Kneißel zgodził się na fundację i budowę drugiego kościoła parafialnego. Na południowo-wschodnim portalu znajduje się tablica pamiątkowa, która jako datę wmurowania kamienia węgielnego podaje datę 18 maja 1425 roku.

Nowy Zamek i Muzeum Wojsk Bawarskich

Muzeum Armii Bawarskiej jest jednym z największych muzeów historii wojskowości w Europie. Kolekcje skupiają się na Bawarii w jej kontekście europejskim. Obejmują one okres od późnego średniowiecza po współczesność.

W oparciu o swoje zbiory zadaniem Muzeum Armii Bawarskiej jest przedstawienie krytycznego i historycznie dokładnego odzwierciedlenia militarnej i militarnej przemocy w historii oraz jej wpływu na ludzi, społeczeństwo i państwo.

Pozostałości fortyfikacji i Ingolstadt

Kreuztor - Brama Krzyżowa

Zbudowana w 1385 roku, jest zachodnią bramą do średniowiecznego centrum Ingolstadt . Nazwa wieży wywodzi się od domu trędowatych należącego do kościoła Świętego Krzyża, który stał na zachód od murów miejskich aż do jego zniszczenia podczas wojny szmalkaldzkiej w 1546 roku.

Stary Ratusz w Ingolstadt

Trzon Ratusza Staromiejskiego w Ingolstadt pochodzi z XIV wieku i pierwotnie składał się z czterech budynków. W latach 1882-1884 Gabriel von Seidl przebudował i połączył cztery domy w stylu neorenesansowym.

KOMENTARZE NA FORUM
Treść
Podpis
Ocena
Augsburg

Augsburg

Trzecie co do wielkości miasto w Bawarii i jedno z najstarszych miast w Niemczech, mające bogatą historię sięgającą czasów rzymskich.

😒

Bamberg

Bamberg

Urokliwe miasto w północnej Bawarii, w rejencji Górna Frankonia.

🤩

👫

Ratysbona | Regensburg

Ratysbona | Regensburg

Znana również jako Regensburg, to miasto w południowych Niemczech, położone w dolinie rzeki Dunaj.

🤩

👫

Muzeum Audi w Ingolstadt

Muzeum Audi w Ingolstadt

Muzeum poświęcone historii i osiągnięciom marki Audi.

😒

👪

🚗

Monachium

Monachium

Stolica i największe miasto Bawarii, południowego kraju Niemiec. Jest to także trzecie co do wielkości miasto w Niemczech.

👫

Muzeum BMW w Monachium

Muzeum BMW w Monachium

Muzeum poświęcone historii i osiągnięciom słynnego niemieckiego producenta samochodów i motocykli BMW.

👪

🚗

Norymberga

Norymberga

Bawarskie miasto, jedno z największych i najważniejszych miast regionu, znane ze swojej bogatej historii, architektury i kultury.

👫